Valgalase Pooltund

20.01.2021 – Valgalase Pooltund – Saates oli külas Valga valla kultuuri- ja haridusteenistuse juhataja Pille Raudam, kes rääkis haridus- ja kultuuri, noorsootöö ja kogukonna arengu teemadel.

13.01.2021 – Valgalase Pooltund – Saates oli külas Valga vallaarhitekt Jiri Tintera, kes rääkis oma hiljaagsest tunnustusest oma tegevusele Valga vallas. Lisaks rääkis ta ka Valga-Valka ühise linnasüdame valmimisest ning ka J.Kuperjanovi 12 kortermaja üürivõimalustest ja vabadest eluruumidest.

06.01.2021 – Valgalase Pooltund – Saates oli külas Valga valla sotsiaaltöö teenistuse juhataja Jüri Kõre, kes rääkis puuetega inimeste eluruumide invakohandustest ja üldisemalt puuetega inimeste elukeskonna teemal Valga vallas.

30.12.2020 – Valgalase Pooltund – Saates oli külas Valga vallavanem Ester Karuse, kes tegi kokkuvõtte lõppevast aastast ja andis ülevaate järgmise aasta plaanidest.

23.12.2020 – Valgalase Pooltund – Saates oli külas naiste lions-klubi LC Valga Säde asutaja Ülle Juht, kes rääkis klubi loomisest, tegevusest ja eesmärkidest.

16.12.2020 – Valgalase Pooltund – Saates oli külas Valga valla haridusspetsialist Ivi Tigane, kes rääkis kaasava hariduse rakendamisest Valga valla koolides, Vabariigi Valitsuse piirangutest seoses koroonaviirusega ning teeb kokkuvõtte lõppenud aastast valla hariduselus.

09.12.2020 – Valgalase Pooltund – Saates oli külas Valga valla asevallavanem Toomas Peterson, kes rääkis lähemalt valitsuse poolt Covid-19 eriolukorras kohalikele omavalitsustele eraldatud toetuse kasutamisest ja investeeringuobjektidest.

02.12.2020 – Valgalase Pooltund – Saates olid külas Valga Jaani kiriku õpetaja Margus Suvi ning teoloog ja õppejõud, Valga praostkonna abipraost, Elva kiriku õpetaja Vallo Ehasalu, kes rääkisid Valga Muuseumis eile avatud piibliaastale pühendatud näitusest “Pühakiri – käsikirjast emakeelse Piiblini”. Juttu tehti ka koguduse vabatahtlike kaasabil korraldatavast jõululõunast ja jõuluaegsete teenistuste korraldusest.

25.11.2020 – Valgalase Pooltund – Saates olid külas Valga vallaarhitekt Jiri Tintera ja välisprojektide juhtivspetsialist Lea Vutt, kes rääkisid valmivast Valga-Valka linnasüdamest, peatudes ka piirkonna ajaloolisel taustal. Eraldi teemana rääkis Jiri Tintera hoonest, Valga tõenäoliselt kõige vanemast puitehitisest, majast keskväljaku servas, aadressil Kesk tn 19.

18.11.2020 – Valgalase Pooltund – Saates oli külas Valga Muuseumi teadur Priit Riemann, kes rääkis täna muuseumis toimuvast esimese Eesti soost arhitekti – Georg Hellati 150 sünniaastapäevale pühendatud ettekandest ja raamatust “Valga/Valka kui raudteelinn”.

11.11.2020 – Valgalase Pooltund – Saates olid külas Kagu politseijaoskonna Valga piirkonnagrupi vaneminspektor Janar Koemets ja Valga Avatud Noortekeskuse juhataja Maarja Mägi, kes rääkisid 14. novembril seoses Politsei ja Kaitseliidu 102.aastapäeva tähistamisega toimuvast linnaorienteerumisest “Piirilinna Põnevusmäng”. Lisaks räägiti veel kaitseliidu ja noortekeskuse tegemistest ja ohutusest pimedal ajal.

04.11.2020 – Valgalase Pooltund – Saates olid külas Valga valla haridusspetsialist Ivi Tigane ja Valga Priimetsa Kooli direktor Marina Krotova, kes rääkisid Valga Priimetsa Kooli tegemistest, rekonstrueeritud koolihoone pidulikust avamisest ja haridus- ja teadusminister Marili Repsi külaskäigust seoses kooli piduliku avamisega.

28.10.2020 – Valgalase Pooltund – Saates oli külas Valga vallaarhitekt Jiri Tintera, kes rääkis 31.oktoobril avatavast Veneetsia arhitektuuribiennaali eelnäitusest Valgas “Plats! Väärikas kahanemine. 8 linna”.

21.10.2020 – Valgalase Pooltund – Saates oli külas Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuse direktor Ülle Juht. Juttu tuli novembris toimuvast kunstikuust.

14.10.2020 – Valgalase Pooltund – Saates oli külas Valga vallavalitsuse sotsiaaltöö teenistuse juhataja Jüri Kõre, kes rääkis muudatustest teenistuse töökorralduses ning muudest sotsiaaltööd puudutavatest teemadest.

07.10.2020 – Valgalase Pooltund – Saates olid külas Valga vallavalitsuse haridusspetsialist Ivi Tigane ja kultuurispetsialist Merce Mäe. Ivi rääkis haridustöötajate tunnustamisest Valga vallas ja maakonnas. Merce rääkis 10.oktoobril Valgas toimuvast Liivimaa Mihklilaadast.

30.09.2020 – Valgalase Pooltund – Saates oli külas Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuse direktor Ülle Juht, kes rääkis 08.oktoobril kultuurikeskuses toimuvast Naiste ööst.

23.09.2020 – Valgalase Pooltund – Saates oli külas Valga vallavalitsuse kogukonna- ja koostööprojektide spetsialist Marika Muru, kes rääkis 26.septembril toimuvast Maal elamise päevast Valga vallas.

16.09.2020- Valgalase Pooltund – Saates oli külas Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuse kultuuri- ja haridustöö juht Kaja Sisask, kes tutvustas kultuurikeskuses pakutavaid võimalusi laste huvihariduseks sel õppeaastal.

09.09.2020 – Valgalase Pooltund – Saates olid külas Valga Põhikooli õpetajad Tiivi Rüütel ja Kristi Lee, kes rääkisid koolikiusamise vastasest programmist ja tegevustest.

02.09.2020 – Valgalase Pooltund – Saates oli külas Valgamaa Omavalitsuste liidu juht Agu Kabrits, kes rääkis Valga maakonna 100.sünnipäevast, ajaloost ja ka sellest, millised sündmused eelseisvat tähtpäeva ilmestavad.

26.08.2020 – Valgalase Pooltund – Saates olid külas Valga valla asevallavanem Karl Kirt, haridusspetsialist Ivi Tigane ja Valga Muuseumi direkor Neeme Punder. Saates räägiti haridusteemadel ja 29.augustil Valga Muuseumis toimuvast muuseumiööst “Öös on aega”.

19.08.2020 – Valgalase Pooltund – Saates oli külas Sihtasutus Isamaalise Kasvatuse Püsiekspositsiooni juhataja ja Milfesti korraldaja Meelis Kivi, kes rääkis tänavusest militaarajaloo festivalist.

12.08.2020 – Valgalase Pooltund – Saates olid külas Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuse direktor Ülle Juht ja Valga EELK Peetri-Luke koguduse õpetaja Margus Suvi, kes rääkisid reedel, 14.augustil samaaegselt toimuvatest sündmustest: Jõekääru kontserdist ja kirikute ööst.

05.08.2020 – Valgalase Pooltund – Saates oli külas Valga valla kohvikutepäeva korraldaja Kristi Põldvee, kes rääkis milliseid kohvikuid saab kohvikutepäeval külastada ja mida eripärast veel seoses kohvikutepäevaga toimumas on.

29.07.2020 – Valgalase Pooltund – Saates olid külas Eesti Kunstiakadeemia tudengid Ann Kristiin Entson ja Margus Tammik, kes rääkisid 1.-16.augustini Valgas toimuvast Euroopa Arhitektruuritudengite Assambleest.

22.07.2020 – Valgalase Pooltund – Saates oli külas Valga valla asevallavanem Toomas Peterson, kes rääkis  J.Kuperjanovi tn 12 hoone üürimisest, muudest investeeringutest, Covidi rahadest vallavalitsusele ning rannamaja värvimisest järgmisel nädalal.

15.07.2020 – Valgalase Pooltund – Saates oli külas Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuse direktor Ülle Juht, kes rääkis lähemal ajal toimuvatest suurematest kohalikest kultuurisündmustest ja vestles kultuuriteemadest üldisemalt.

08.07.2020 – Valgalase Pooltund – Saates oli külas Valga valla asevallavanem Toomas Peterson, kes rääkis Valga valla kõnniteede ja nende üleminekute kasutajasõbralikumaks ja funktsionaalsemaks muutmisest. Juttu tehti ka kitsakohtadest kergliikluses ja sel aastal toimuvatest tee-ehitustöödest.

01.07.2020 – Valgalase Pooltund – Saates oli külas Valga valla sotsiaaltöö teenistuse juhataja Jüri Kõre, kes rääkis Valgas juuni algusest ametis olevate romade mentorite tööülesannetest ja nende koostööst Valga romade kogukonnaga. Lisaks ka, millised on peamised probleemid, mida nad lahendama asuvad ning sellest, milline on oodatav tulemus.

17.06.2020 – Valgalase Pooltund – Saates olid külas EELK Valga Peetri-Luke koguduse õpetaja Margus Suvi ja Valga Muuseumi direktor Neeme Punder, kes rääkisid jaaniaegsetest pühadest nii kiriku kui rahvatraditsioonide võtmes.

10.06.2020 – Valgalase Pooltund – Saates oli külas Valga Muuseumi teadur-koguhoidja Priit Riemann, kes rääkis Valga linna ajaloost ja esitas Valga linna sünnipäeva viktoriini küsimused.

03.06.2020 – Valgalase Pooltund – Saates olid külas Valga valla kultuurispetsialist Merce Mäe, kes rääkis eelseisvast Valga linna sünnipäevast ja Valga valla haridusspetsialist Ivi Tigane, kes rääkis Valga valla koolide lõpetamistest, eksamite korraldamisest ja parimate õpilaste tunnustamisest.

27.05.2020 – Valgalase Pooltund – Saates oli külas Kotuse koostöövõrgustiku koordinaator ja kohaliku elu üks eestvedaja Rasmus Onkel, kes  rääkis Hargla kogukonna toredatest tegemistest.

20.05.2020 – Valgalase Pooltund – Saates oli külas Valga Muuseumi direktor Neeme Punder, kes rääkis Valga Muuseumi selle hooaja plaanidest.

13.05.2020 – Valgalase Pooltund – Saates oli külas Valga valla asevallavanem Toomas Peterson, kes rääkis elukeskkonnast Valga vallas ja selle paremaks muutmisest valla eri piirkondades.

06.05.2020- Valgalase Pooltund- Saates oli külas Valga asevallavanem Karl Kirt, kes rääkis haridusest, kultuurist ja noorsootööst ja piirangute leevendamisest.

29.04.2020 – Valgalase Pooltund – Saates oli külas Valga valla keskkonnaspetsialist Anni Teetsmann, kes rääkis jäätmete käitlemisest.

22.04.2020 – Valgalase Pooltund – Saates oli külas Valga asevallavanem Karl Kirt, kes tegi juttu tänavusest „Aasta ema” ja „Aasta õpetaja” konkursist ja teistest lähiaja suurematest kultuurisündmustest, seda just erandlikust olukorrast lähtudes. Lisaks oli jutuks erinevad hariduselu puudutavad küsimused.

15.04.2020 – Valgalase Pooltund – Saates oli külas Valga valla ehitus- ja planeerimisteenistuse juhataja Urmas Möldre, kes rääkis hiljaaegu valminud ja pooleliolevatest ehitustöödest ning nendega seostuvatest riigihangetest.

08.04.2020 – Valgalase Pooltund – Saates oli külas Valga valla asevallavanem sotsiaaltöö alal Mati Kikkas, kes rääkis Valga valla sotsiaalvaldkonna probleemidest kriisiolukorras ja nende võimalikest lahendustest ning valla meetmetest abivajajate keerulise olukorra leevendamiseks.

01.04.2020 – Valgalase Pooltund – Saates oli külas Valga valla haridusspetsialist Ivi Tigane, kes tegi juttu Valga valla hariduskorraldusest riigis kehtestatud eriolukorra ajal. Lisaks ka abi vajavatele peredele koolitoidu võimaldamisest ja muust hetkel olulisest haridusvaldkonnas.

25.03.2020 – Valgalase Pooltund – Saates olid külas seoses COVID-19 pandeemiaga loodud eriolukorra töörühma esindajad. Jutuks oli hetkeolukorras meid kõiki puudutav – eriolukorra nõuded ja nende täitmine. Lisaks korrati üle piirikontrolliga seonduv ning teised antud hetke tõsisemad teemad seoses kehtiva eriolukorraga. Kriitilistel teemadel vestlesid Päästeameti Lõuna päästekeskuse Valgamaa päästepiirkonna juhataja Alar Roop ja Politsei-ja Piirivalveameti Lõuna prefektuuri Kagu politseijaoskonna politseikapten Kairi Ruus.

18.03.2020 – Valgalase Pooltund – Saate külaliseks oli Valga haigla juht Margus Ulst, kes rääkis koroonaviirusest ning sellega seonduvatest piirangutest ja ennetusmeetmetest.

11.03.2020 – Valgalase Pooltund – Saate külaliseks oli Valga vallavanem Margus Lepik, kes rääkis käesoleva aasta suurematest plaanidest ning tutvustas lähemalt nii eelarvet kui kavandatavaid investeeringuid.

04.03.2020 – Valgalase Pooltund – Saate külaliseks oli Valga asevallavanem Enno Kase, kes rääkis valla tegevusplaanist kriisiolukordades ja alanud linnasüdame ehitustöödest.

26.02.2020 – Valgalase Pooltund – Saate külaliseks oli Valga Muuseumi direktor Neeme Punder, kes rääkis avatavast vahakujude näitusest. Neeme Punderiga oli kaasas ka näituse kuraator Armen Arutjunjan.

19.02.2020 – Valgalase Pooltund – Saate külalisteks olid Lüllemäe põhikooli direktor Jana Tiits, kes rääkis 21.veebruaril toimuvast lahtiste uste päevast ja kooli tegemistest ning Lüllemäe põhikooli õpilased Oliver Sisov, Tõiv Peegel ja lapsevanem Riiko Kasrorg, kes tutvustasid Lüllemäe põhikooli.

12.02.2020 – Valgalase Pooltund – Saate külaliseks oli Valga vallavalitsuse kogukonna- ja koostööprojektide spetsialist Marika Muru, kes rääkis 17.veebruaril avanevast hajaasustuse programmi uuest taotlusvoorust.

05.02.2020 – Valgalase Pooltund – Saate külaliseks oli Valga vallavalitsuse sotsiaaltööteenistuse juhataja Jüri Kõre, kes rääkis omastehooldajatele mõeldud teenustest ning puuetega inimeste eluruumide kohaldamisest.

29.01.2020 – Valgalase Pooltund – Saate külalisteks olid Valga vallavalitsuse planeeringute juhtivspetsialist Lenna Hingla ja MTÜ Tartu Regiooni Energiaagentuuri analüütik-projektijuht Annika Urbas, kes rääkisid Valga vallas läbi viidud kortermajade uuringute tulemustest.

22.01.2020 – Valgalase Pooltund – Saate külaliseks oli Valga vallavalitsuse haridusspetsialist Ivi Tigane, kes rääkis haridusteemadel.

15.01.2020 – Valgalase Pooltund – Saate külaliseks oli Valga vallavalitsuse kogukonna- ja koostööprojektide spetsialist Marika Muru, kes räägib külavanemate valimisest.

08.01.2020 – Valgalase Pooltund – Saate külaliseks oli Valga vallavalitsuse vallahoolduse teenistuse juhataja Arno Uprus, kes rääkis uuenenud kasside ja koerte pidamise eeskirjast.

 

18.12.2019 – Valgalase Pooltund – Saate külaliseks oli Valga vallavanem Margus Lepik, kes tegi kokkuvõtte möödunud aastast ja tutvustas ka järgmise aasta plaane.

 

11.12.2019 – Valgalase Pooltund – Saate külalisteks olid Valga vallahoolduse teenistuse juhataja Arno Uprus, kes rääkis Valga valla teede talvisest hooldusest ning Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuse direktor Ülle Juht, kes rääkis aastavahetuse peost.

04.12.2019 – Valgalase Pooltund – Saatekülaliseks oli Valga Vallavalitsuse kogukonna- ja koostööprojektide spetsialist Marika Muru, kes rääkis vallavalitsuse poolt vastu võetud avatud valitsemise tegevuskavast.

27.11.2019 – Valgalase Pooltund – Saatekülalisteks olid Valga Kultuuri- ja Huvialkeskuse direktor Ülle Juht ning Valga Muuseumi teadur-koguhoidja Priit Riemann, kes rääkisid jõulukuu sündmustest mõlemas asutuses.

20.11.2019 – Valgalase Pooltund – Saatekülaliseks oli Valga Vallavalitsuse ettevõtluse- ja arenguspetsialist Mare Raid, kes rääkis uue arengukava loomisest. Raid tegi juttu sellest, mida uus arengukava endast kujutab ning kuidas selle moodustamine on läinud. Samuti rääkis ta 20.novembril toimuvast arengukava teemalisest avalikust arutelust ja sellest, kuidas on end uude ametisse sisse seadnud ja millised on edasised plaanid.

13.11.2019 – Valgalase Pooltund – Saatekülaliseks oli Valga Vallavalitsuse sotsiaaltööteenistuse juhataja Jüri Kõre, kes rääkis uuest sotsiaalhoolekandelise abi andmise korrast, mis on muutunud ja millele peaks kodanikud edaspidi rohkem tähelapanu pöörama.

 

06.11.2019 – Valgalae Pooltund – Saatekülaliseks oli Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuse kultuuri- ja  haridustööjuht Kaja Sisask, kes rääkis 09.10.novembrini toimuvast sündmusest “Lauluragin”.

30.10.2019 – Valgalase Pooltund – Saatekülalisteks olid Valga Muuseumi teadur-koguhoidja Priit Riemann, kes rääkis 07.novembril toimuvast Eesti-Läti ajalookonverentsist ning Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuse direktor Ülle Juht, kes rääkis kunstikuu üritustest.

23.10.2019 – Valgalase Pooltund – Saatekülaliseks oli Valga Haigla juht Margus Ulst, kes rääkis Valga Haiglas avatud esmatasandi tervisekeskusest.

16.10.2019 – Valgalase Pooltund – Saatekülaliseks oli  Valga asevallavanem Enno Kase, kes rääkis suurematest teeremontidest ja Säde pargis toimuvast.

09.10.2019 – Valgalase Pooltund – Saatekülaliseks oli Valga vallaarhitekt Jiri Tintera, kes rääkis kolemajade pilootprojektist, Veneetsia biennaalist ja üldisemalt linnaruumi kujundamise teemadest.

02.10.2019 – Valgalase Pooltund – Saatekülalisteks olid Valga Muuseumist Kristi Liiv, kes rääkis käimas olevast fotokonkursist noortele ja Valga Valllavalitsuse kultuurispetsialist Merce Mäe, kes rääkis 05.oktoobril toimuvast Liivimaa Mihklilaadast.

25.09.2019 – Valgalase Pooltund – Saatekülalisek oli Valga vallavalitsuse kogukonna- ja koostööprojektide spetsialist Marika Muru, kes rääkis 28.septembril toimuvast “Maal elamise päevast”.

18.09.2019 – Valgalase Pooltund – Saatekülalisteks olid Valga Muuseumi direktor Neeme Punder ja Valgamaa Kutseõppekeskuse juhtõpetaja Kadri Vallimäe-Pähk, kes rääkisid 05. oktoobril toimuva Mihklilaada tegevustest.

11.09.19 – Valgalase Pooltund – Saatekülaliseks oli Kaitseliidu Tartu Maleva avalike suhete spetsialist Sander Silm, kes rääkis Kaitseliidu suurõppusest  SIBUL 2019.

04.09.2019 – Valgalase Pooltund – Saatekülalisteks olid Lauri Drubinš ja Ranno Teder, kes rääkisid 08.septembril toimuvast Valga Romuringist.

28.08.2019 – Valgalase Pooltund – Saatekülalisteks olid Valga valla haridusspetsialist Ivi Tigane ja Valga asevallavanem Kalmer Sarv, kes rääkisid algavast kooliaastast, hardusvaldkonna olulisematest ettevõtmistest ja eesmärkidest ning hariduskonverentsist.

21.08.2019 – Valgalase Pooltund – Saatekülaliseks oli rahandusministeeriumi regionaalhalduse osakonna Valgamaa talituse juht Tõnis Lass, kes rääkis möödunud nädalal Kagu-Eesti ametnike väitöödest ja Tõrvas toimunud loometalgutest.

 

14.08.2019 – Valgalase Pooltund – Saatekülaliseks oli Valga valla ehitus- ja planeerimisteenistuse juhataja Urmas Möldre, kes rääkis hetkel käimasolevatest ehitusprojektidest ning hangetest.

07.08.2019 – Valgalase Pooltund – Saatekülalisteks olid Corelli Music kunstiline juht Mail Sildos, kes rääkis 11.augustil  toimuvast kontserdist Paju mõisas ja Valga Muuseumi direktor Neeme Punder, kes rääkis 06.augustil Valga Muuseumis avatud näitusest “Avatud kollektsioonid. Kunstimuuseum sinu linnas”.

31.07.2019 – Valgalase Pooltund – Saatekülaliseks oli Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuse direktor Ülle Juht, kes rääkis Jõekääru kontserdist.

 

24.07.2019 – Valgalase Pooltund – Saatekülaliseks oli Valga vallavalitsuse keskkonna spetsialist Anni Teetsmann, kes rääkis uuenenud jäätmehoolduseeskirjast.

17.07.2019 – Valgalase Pooltund – Saatekülaliseks oli Sihtasutuse Valga Isamaalise Kasvatuse Püsiekspositsiooni direktor Meelis Kivi, kes rääkis 20.juulil toimuvast Milfestist.

10.07.2019 – Valgalase Pooltund- Saatekülalisteks olid Kristi Põldvee, kes rääkis Valga-Valka kohvikute päevast ja Valga Muuseumi direktor Neeme Punder, kes rääkis Liivimaa Maapäevast

03.07.2019 – Valgalase Pooltund – Saatekülaliseks oli Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuse kino- ja infojuht Margo Metsoja, kes rääkis Valga kinost Säde, suvisest kinokavast ning kino arengust ja statistikast.

26.06.2019 – Valgalase Pooltund – Saatekülaliseks oli Valga vallavalitsuse ettevõtluse- ja arenguspetsialist Tiin Roo, kess tutvustas Valga-Valka Mobility projekti raames valminud Valga-Valka ettevõtluskeskkonna ja piiriülese tööjõuliikumise uuringut.

19.06.2019 – Valgalase Pooltund – Saatekülaliseks oli Valgamaa päästepiirkonna juhataja Alar Roop, kes rääkis  sellest, kuidas soojade ilmadega mitte tuld kuritarvitada nii, et sellel saaksid olla kurvad tagajärjed. Samuti tuli juttu üldisemalt suvisest ohutuskäitumisest ning sellest, millega ja kuidas päästeamet suvel tegeleb.

12.06.2019 – Valgalase Pooltund – Saatekülaliseks oli Valga vallavalitsuse haridusspetsialist Ivi Tigane, kes rääkis, kuidas möödus ning lõppes kooliaasta Valga koolides. Samuti võttis üldiselt kokku haridusaasta ning tegi juttu parimatest lõpetajatest, keda oli sel aastal rekordarv.

05.06.2019 – Valgalase Pooltund – Saatekülaliseks oli Valga valla kultuurispetsialist Merce Mäe, kes tutvustas Valga/Valka festivali kava.

29.05.2019 – Valgalase Pooltund – Saatekülaliseks oli Valga valla arhitekt Jiri Tintera, kes kõneles kolemajade lammutamisest.

22.05.2019 – Valgalase Pooltund – Saatekülaliseks oli Valga vallavanem Margus Lepik, kes tutvustas käesoleva aasta olulisemaid investeeringuid ja plaane.

15.05.2019 – Valgalase Pooltund – Saatekülalisteks olid Valga valla ettevõtlusspetsialist Triin Roo, kes rääkis 22.mail toimuvast ettevõtjate teabepäevast. Muuhulgas tuli juttu uuest ettevõtjatele suunatud maakleriteenusest, mis aitab leida rahvusvahelisi koostööpartnereid. Valga Muuseumi juhiabi Marju Rebane ja muuseumi huviringi noored Liis Põder ja Laura Kasesalu tutvustasid eesootavat muuseumiööd.

08.05.2019 – Valgalase Pooltund – Saatekülalisteks olid Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuse direktor Ülle Juht, kes rääkis piirilaadast, Valga valla kogukonna- ja koostööprojektide spetsialist Marika Muru, kes rääkis Euroopa päevast ning Laatre mootorrataste mäkketõusu üks peakorraldaja Lauri Drubinš, kes rääkis Laatre mäkketõusust.

24.04.2019 – Valgalase Pooltund – Saatekülaliseks oli Valga Vallavalitsuse sotisaaltöö teenistuse juhataja Jüir Kõre, kes rääkis Euroopa Liidu rahastatavast programmist, millega pakutakse erinevaid hoolekandeteenuseid, et anda abivajaja lähedastele võimalus tööturule naasta. Juttu tuli ka invakorteritest ja üürimajade ehitusest.

17.04.2019 – Valgalase Pooltund – Saatekülalisteks olid Valgas toimuva Jüripäeva jooksu üks korraldajatest Jaanus Liivak, kes rääkis 24. aprillil Valgamaa Kutseõppekeskuse eestvõttel korraldatavast Jüripäeva jooksust ning Rasmus Onkel, kes rääkis 23. aprillil Harglas korraldatavast Jüriöö jooksust.

10.04.2019 – Valgalase Pooltund – Saatekülaliseka oli Valga valla keskkonnaspetsialist Anni Teetsmann, kes rääkis uutest 01.aprillist kehtima hakanud jäätmeveohindadest, pakendite sorteerimisest ja reovee kohtkäitluse temaatikast.

03.04.2019 – Valgalase Pooltund – Saatekülalisteks olid Naiskodukaitse Valga jaoskonna esinaine Tiina Lall, kes rääkis 07.aprillil toimuvast Lillejooksust, Tõrva jaoskonna liige Merikan Jaska, kes tutvustas Sinilille kampaania raames toimuvaid üritusi Valgamaal ning Valga Sport juhataja Meelis Kattai, kes andis ülevaate 13.aprillil toimuvast IV Eesti-Läti jooksust.

27.03.2019  – Valgalase Pooltund – Saatekülaliseks oli Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuse direktor Ülle Juht, kes rääkis 05.aprillil toimuvast “Naiste ööst”.

20.03.2019 – Valgalase Pooltund – Saatekülaliseks oli AS Valga Vesi juhatuse liige Jüri Teder, kes rääkis AS Valga Vesi tegemistest, selle aasta ehitusprojektidest, vee ja kanalisatsiooni ning tänavavalgustuse vallas.

13.03.2019 – Valgalase Pooltund – Saatekülaliseks oli haridusspetsialist Ivi Tigane, kes rääkis toimunud Valgamaa haridusmessist, emakeelepäeva tähistamisest Valga valla koolides ja lasteaedades, täiskasvanuharidusest ja peatselt algavast õppereisist Ameerika Ühendriikidesse.

06.03.2019 – Valgalase Pooltund – Saatekülaliseks oli Valga valla piirkonnapolitseinik ning Valga Vallavolikogu korrakaitsekomisjoni esimees Marek Käis, kes rääkis üldistel korrakaitseteemadel ning ka naabrivalvest.

27.02.2019 – Valgalase Pooltund – Saatekülalisteks olid Valga valla kogukonna- ja koostööprojektide spetsialist Marika Muru, Valgamaa Arenguagentuuri juhatuse liige Anneli Kattai ja Valgamaa Kutseõppekeskuse õppetöö korraldaja Airi Poola, kes rääkisid 07.märtsil Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuses toimuvast Valgamaa Haridusmessist, Valgamaa Kutseõppekeskuses korraldatavatest POPP-päevadest ja Valgamaa ettevõtluskonkursist “Nupp Nokib”.

20.02.2019 – Valgalase Pooltund – Saatekülaliseks oli Valga valla jurist vallasekretäri ülesannetes Anastasija Kikkas, kes rääkis 03.märtsil toimuvatest riigikogu valimistest. Juttu tuli Valga Vallas moodustatud valimisjaoskondadest, nende asukohtadest ja liikmetest, eelvalimistest ning muudest valimisega seotud teemadest.

13.02.2019 – Valgalase Pooltund – Saatekülaliseks oli Karula Vabatahtliku Tuletõrjeseltis juht Veiko Pormeister, kes rääkis seltsi tegemistest, seltsi 10. sünnipäevast ning üldse sellest tuletõrje ja päästeaastast. Täitub 100 aastat Eesti Tuletõrjeliidu loomisest.

06.02.2019 – Valgalase Pooltund – Saatekülaliseks oli Valga vallavanem Margus Lepik, kes rääkis Valga valla 2019 aasta eelarvest.

30.01.2019 – Valgalase Pooltund – Saatekülaliseks oli ansambel Metsatöll liige Lauri Õunapuu, kes rääkis ansmambli tegemistest, ansambli 20. tegevusaasta tähistamiseks ilmunud uuest plaadist ning kontserdist Valgas, mis toimub 31. jaanuaril Paju lahingu ja Valga vabastamise 100. aastapäeval toimuvate ürituste raames Valga raudteejaamas.

 

23.01.2019 – Valgalase Pooltund – Saatekülalisteks olid Valga asevallavanem Kalmer Sarv ja Valga Sport juhataja Meelis Kattai, kes rääkisid 31.jaanuaril Valga Raudteejaamas ja Pajus toimuvatest Paju lahingu ja Valga vabastamise 100. aastapäeva tähistamisega seotud üritustest ning soomusrongi Wabadus saabumisest Sangaste ja Valga Raudeejaama. Lisaks said kuulajad ülevaate 27.jaanuaril toimuvast Paju jooksust.

16.01.2019 – Valgalase Pooltund – Saatekülaliseks oli Valga Vallavalitsuse ehitus- ja planeerimisteenistuse juhataja Urmas Möldre, kes tutvustas detsembrikuus vallavolikogus kinnitatud uut reklaami paigaldamise korda ja kehtestatud reklaamimaksu Valga vallas.

09.01.2019 – Valgalase Pooltund – Saatekülaliseks oli Valga Gümnaasiumi direktor Andrus Murumaa, kes rääkis Valga Gümnaasiumi 100. sünnipäevast ja seoses juubeliga korraldatavatest ettevõtmistest, mis kulmineeruvad vilistlaste kokkutulekuga 08.juunil.

02.01.2019 – Valgalase Pooltund – Saatekülaliseks oli Valga Vallahoolduse teenistuse juhataja Arno Uprus, kes rääkis talvisest teehooldusest, hetkel kehtivatest heakorranõuetest nii linnas kui maal ning Valga Valla uute heakorranõuete määruse väljatöötamisest.

19.12.2018 – Valgalase Pooltund – Saatekülaliseks oli Valga Vallavalitsuse kultuuritöö spetsialist Merce Mäe, kes rääkis jõuluaja ja aastalõpu sündmustest Valga Vallas, kultuurivaldkonna MTÜ-de tegevustoetuse taotlemisest järgmiseks aastaks ja kultuuri- ja spordivaldkonna mittetulundusühingute, seltside, kultuurikollektiivide ühisest peost, mis toimub 11.jaanuaril.

12.12.2018 – Valgalase Pooltund – Saatekülaliseks oli Valga Vallavalitsuse spordi- ja noorsootöö spetsialist Mati Kikkas, kes rääkis sporditegevuse toetamisest, huvitegevuse toetusfondi kasutamisest ning noorte omaalgatuslike projektide toetamise korrast.

05.12.2018 – Valgalase Pooltund – Saatekülaliseks oli Valga Põhikooli direktor Hannely Luik-Stogov, kes rääkis koolis toimuvast kingilaadast, jõulukuu üritustest ja ehitustöödest koolihoones.

28.11.2018 – Valgalase Pooltund – Saatekülaliseks oli Valga Haigla uus juht Margus Ulst, kes rääkis Valga Haigla hetke tegemistest ja tulevikuplaanidest.

21.11.2018 – Valgalase Pooltund – Saatekülaliseks oli Valga asevallavanem Enno Kase, kes rääkis teetöödest Valga linnas ja talvisest teehooldusest vallas.

14.11.2018 – Valgalase Pooltund – Saatekülaliseks oli Valga Muuseumi varahoidja Marju Rebane, kes rääkis hälli albumite õhtust.

07.11.2018 – Valgalase Pooltund – Saatekülalisteks olid Valga asevallavanem Kalmer Sarv ja kogukonna- ja koostööprojektide spetsialist Marika Muru. Juttu tuli kultuuri- ja kogukonnaprojektide toetustest ja sellega seonduvatest muudatustest.

31.10.2018 – Valgalase Pooltund – Saatekülalisteks olid Valga Muuseumist Pikne Kama ja Priit Riemann, kes rääkisid Eesti-Läti Ajalookonverentsist ning haridus- ja projektijuht Merili Madissoo, kes rääkis uuest näitusest “Seosed”.

24.10.2018 – Valgalase Pooltund – Saatekülaliseks oli Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuse direktor Ülle Juht, kellega rääkisime novembrikuus toimuvast Valga Kunstikuust “100 Inglit Eesti Vabariigile.”

17.10.2018 – Valgalase Pooltund – Saatekülaliseks oli Lüllemäe raamatukogu juhataja Triinu Rätsepp, kes rääkis Jaan Lattiku 140. sünniaastapäeva tähistamisest.

10.10.2018 – Valgalase Pooltund – Saatekülalisteks olid Valga Sport juhataja Meelis Kattai, kes rääkis nädalavahetusel toimuvast Valga X Jooksust. Teise külalisena oli külas Valga Kultuuri- ja huvialakeskusest Kaja Sisask, kellega tegime juttu IV kooride ja duettide võistlusest Lauluragin.

03.10.2018 – Valgalase Pooltund – Saatekülalisteks olid Valgamaa Kutseõppekeskusest Kadri Vallimäe ja Valga Muuseumist Priit Riemann. Juttu tuli Mihklilaada kodukeedise konkursist.

26.09.2018 – Valgalase Pooltund – Saatekülalisteks olid Valga asevallavanem Kalmer Sarv ja haridusspetsialist Ivi Tigane. Juttu tuli haridusteemadest, lähenevast õpetajate päevast ja välisreisidest.

19.09.2018 – Valgalase Pooltund – Saatekülaliseks oli Valga vallavalitsuse keskkonnaspetsialist Anni Teetsmann, kellega rääkisime jäätmemajandusest ja korteühistute infopäevast.

12.09.2018 – Valgalase Pooltund – Saatekülaliseks oli Valga vallavanem Margus Lepik, kellega rääkisime Valga valla arengukavast ja eelarvestrateegiast perioodiks 2019 kuni 2023.

05.09.2018 – Valgalase Pooltund – Saatekülalisteks oli Valga Romuringi korraldaja Lauri Drubinš, kes rääkis nädalavahetusel toimuvast Valga Romuringist ja Valga Kultuuri- ja huvialakeskuse direktor Ülle Juht, kes rääkis Valga huviringide messist.

29.08.2018 – Valgalase Pooltund – Saates räägitakse algavast kooliaastast ning koolis elluviidavatest uuendustest, sealhulgas E-õppest , räägib saates „Valgalase pooltund” Valga Kaugõppegümnaasiumi direktor Airi Mägi. Veel tutvustab ta projekti “Valgamaal haridustee katkestanud täiskasvanute tagasitoomine tasemeõppesse”. Valga Avatud Noortekeskuse juht Maarja Mägi räägib saates 3. septembril toimuvast üritusest „Tere kool!” ning annab ülevaate ka noortekeskuse eestvõttel lähemal ajal korraldatavatest üritustest.

22.08.2018 – Valgalase Pooltund – Saatekülaliseks oli Valga Vallavalitsuse haridusspetsialist Ivi Tigane, kellega rääkisime Valga hariduskonverentsist “Uued Tuuled” ja algavast uuest õppeaastast.

15.08.2018 – Valgalase Pooltund – Saatekülaliseks oli Muinsuskaitseameti Valgamaa vaneminspektor Margis Sein, kellega rääkisime Valga linna keskväljakust ja muinsuskaitsest.

08.08.2018 – Valgalase Pooltund – Saatekülaliseks oli Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuse direktor Ülle Juht, kellega rääkisime Jõekääru kontserdist ja Valga keskväljaku avamisele eelnevast festivalist.

01.08.2018 – Valgalase Pooltund – Saatekülaliseks oli Valga Vallavalitsuse välisprojektide juhtivspetsialist Lea Vutt, kellega rääkisime erinevatest projektidest, mis vallavalitsusel hetkel käsil. Samuti tuli juttu Valga valla sõpruslinnadest.

25.07.2018 – Valgalase Pooltund – Saatekülaliseks oli SA Valga Isamaalise Kasvatuse Püsiekspositsiooni juhataja Meelis Kivi, kellega tuli juttu nädalavahetusel toimuvast Valga Militaarfestivalist.

18.07.2018 – Valgalase Pooltund – Saatekülaliseks oli Valga Haigla ravijuht Agnes Aart, kellega rääkisime Valga Haigla teenustest pärast sünnitusosakonna tegevuse lõppemist.

11.07.2018 – Valgalase Pooltund – Saatekülaliseks oli Valga Vallavalitsuse perekonnaseisutoimingute spetsialist Anne Puller, kellega rääkisime abieludest, abielu lahutamisest kui ka surma registreerimisest.

04.07.2018 – Valgalase Pooltund – Saatekülalisteks olid Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuse juhataja Ülle Juht, kes rääkis Valga-Valka kohvikute päevast ja Marju Rebane, kes rääkis Valgas toimuvast Säde aiapeost ja Valga Muuseumi lähiaja tegevustest.

27.06.2018 – Valgalase Pooltund – Saatekülaliseks oli Valga Vallavalitsuse ehitus- ja planeerimisteenistuse juhataja Urmas Möldre. Saates tegime juttu Valga vanalinna rekonstureerimisest ja Valga-Valka ühisest kesklinnast. Samuti Priimetsa kooli ehitusest ja teistest suurematest projektidest.

20.06.2018 – Valgalase Pooltund – Saatekülaliseks oli Valga Vallavalitsuse lastekaitse juhtivspetsialist Ere Arbeiter, kellega rääkisime sissetulekutest mittesõltuvatest toetustest ning vanemlusprogrammist “Imelised Aastad.”

13.06.2018 – Valgalase Pooltund – Saatekülaliseks oli Lüllemäe Põhikooli direktor Jana Tiits, kellega rääkisime Lüllemäe Põhikooli viimase aja tegevustest.

06.06.2018 – Valgalase Pooltund – Saatekülalisteks olid Valga Kultuurimaja juhataja Ülle Juht ja asevallavanem Enno Kase. Ülle Juhiga rääkisime kaksiklinnade festivalist ning Enno Kase andis ülevaate Võru tänava töödest.

30.05.2018 – Valgalase Pooltund – Saatekülalisteks oli Valga Vallavalitsuse kultuurispetsialist Merce Mäe ja Valga Sport juhataja Meelis Kattai, kes rääkisid Valga-Valka Kaksiklinna festivalist.

23.05.2018 – Valgalase Pooltund – Saatekülalisteks olid Valga Militaarteemapargi eestvedaja Meelis Kivi ja Lüllemäe Raamatukogu juhataja Triinu Rätsep. Meelis Kivi rääkis lähenevast vanavaralaadast ning Triinu Rätsep Lüllemäe Raamatukogu uutest ruumidest ja teistst tegemistest.

16.05.2018 – Valgalase Pooltund – Saatekülalisteks olid Merili Madissoo ja Marju Rebane Valga Muuseumist, kes rääkisid lähenevast muuseumiööst ja Säde aiapeost.

9.05.2018 – Valgalase Pooltund – Saatekülaliseks olid Valga valla asevallavanem Kalmer Sarv ja haridusspetsialist Ivi Tigane. Juttu tuli lähenevates lõpetamisest, haridusvaldkonna uuringutest ning muudest haridusteemadest.

2.05.2018 – Valgalase Pooltund – Saatekülaliseks oli Valga Vallavalitsuse kogukonna- ja koostööprojektide spetsialist Marika Muru, kellega rääkisime Europe Directi Valgamaa teabekeskusest kui ka 4. mail toimuvast Euroopa päeva tähistamisest.

25.04.2018 – Valgalase Pooltund – Saatekülaliseks oli Valga Vallavalitsuse keskkonnaspetsialist Anni Teetsmann, kes rääkis suurjäätmete, vanade riiete ja eterniidi jäätmekäitlusest.

18.04.2018 – Valgalase Pooltund – Saatekülaliseks oli Valga Sport juhataja Meelis Kattai, kes rääkis III Eesti-Läti jooksust ja Valga Spordi suvistest tegemistest.